zmiany – Зміни в законодавстві

Основні зміни щодо працевлаштування з 1.01.2018

1. Засвідчення про доручення робіт іноземцю:

  • стосується робіт, які не охоплюються дозволом на сезонну роботу
  • роботодавець зобов’язаний повідомити служби зайнятості, про прийом (не пізніше, ніж на день початку роботи) чи про відмову в прийомі (протягом 7 днів від дати початку роботи, зазначеної у заяві)
  • під час розрахунку періодів роботи враховуються періоди, які були зареєстровані в засвідченні. Тому, якщо ви припиняєте свою роботу раніше, ніж зазначено, варто повідомити про це служби зайнятості. Це важливо, оскільки подання неправдивої інформації буде підлягати штрафу
  • Видається на рік з терміном перебування 6 місяців

2. Дозвіл на сезонну роботу:

  • надає право працювати на роботах, які вважаються сезонними
  • Ви можете працювати не більше 9 місяців в календарний рік (період відрахування починається з дати в’їзду до Шенгенської зони)
  • Спочатку після звернення роботодавця видається засвідчення у формі адміністративного рішення на основі якого виробляється віза. Після прибуття іноземця роботодавець зобов’язаний надати інформацію про місце проживання в Польщі, для того шоб отримати дозвіл на працю.
  • Ви можете працювати під час очікування дозволу на роботу, тобто після того, як ваш роботодавець повідомив про ваше прибуття.

3. Під час роботи по засвідченню (б місяців в рік) чи сезонного дозволу на роботу (9 місяців в календарний рік) ви можете змінити свого роботодавця. Однак він повинен виробити нове засвідчення, яке надасть доступ до праці. Іноземець також може працювати,чекаючи на продовження дозволу для сезонної роботи з там самим роботодавцем. Проте з новим роботодавцем доведеться чекати ЗО днів..

4. Іноземепь може працювати лише у роботодавця зазначеного в дозволі. Нелегальна работа може закінчитись депортацією або накладанням штрафу.

5. У випадку підписання договору – вн маєте право отримувати як мінімум мінімальну заробітну плату в Польщі (у 2018 році – 2 100 злотих). Мінімальна погодинна ставка в Польщі в 2018 році становить 13,70 злотих брутто.

б. Якщо Ви громадянин Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії або України і працювали у конкретного роботодавця принаймні хоча б один раз протягом останніх 5 років, ви може отримати дозвіл на 3 роки (запис у сезонний реєстр роботи протягом трьох років поспіль). На його основі ви зможете подавати заявку на отримання візи у ці три роки У кожному році дозвіл на роботу видаватиметься згідно з загальними правилами.